Jakie oprogramowanie CAD wybrać?

 

W celu szybkiego wprowadzenia zaprojektowanych produktów na rynek potrzebny jest program, zawierający wiele funkcjonalnych narzędzi oraz umożliwiający dużą swobodę działania w procesie projektowym. Innowacyjne oprogramowanie CAD to sposób na profesjonalne rozwiązania i niezawodne efekty, które przyciągną uwagę swoją nieprzeciętnością.

Bez trudu można zdać sobie sprawę, że wybór odpowiedniego narzędzia wcale nie jest prosty, a producenci „zasypują” konsumentów swoimi ofertami. Warto jednak poświęcić uwagę programowi IronCAD, który uznawany jest za parametryczny CAD. Co to oznacza? Oprócz możliwości precyzyjnego projektowania w środowisku 3D posiada dwie funkcje modelowania.

Jest to modelowanie parametryczne, które polega na definiowaniu elementów na rysunku za pomocą więzów oraz modelowanie dynamiczne. Tradycyjne oprogramowanie CAD polega na historii modelu, co oznacza, że wszelkie wykonywane operacje są niezależne od działań podejmowanych wcześniej, co wpływa na większe prawdopodobieństwo uszkodzenia modeli.

Parametryczny CAD – IronCAD – daje użytkownikowi możliwość wyboru, czy chce być on powiązany z historią. Dopuszczalne jest więc usunięcie istniejącej operacji lub tylko jej części, pozostawiając pozostałe elementy projektu nienaruszone. Program zapewnia również generowanie plików PDF 3D, udostępnia bogate katalogi, zachowujące dane użytkownika oraz zapewnia innowacyjne narzędzia i funkcje do trójwymiarowego modelowania.

PDF 3D a parametryczny CAD

Bezproblemowe generowanie plików to duża zaleta, wpływająca na szybką wymianę informacji o produktach. Specjaliści dzielą się swoimi projektami, dzięki wyjściowemu formatowi PDF 3D, który pozytywnie oddziałuje na pakiet środowiska 3D programu. Użytkownik, otwierając dokument, widzi model produktu, który może obrócić, powiększyć, wymiarować czy tworzyć przekroje.

IronCAD jest narzędziem, który na wielu płaszczyznach wspomaga pracę projektanta, a dzięki wyspecjalizowanym funkcjom możliwe jest stworzenie niekonwencjonalnych rozwiązań. Parametryczny CAD to sposób na sprawne wykonywanie zadań oraz precyzyjny projekt w środowisku 3D.

Blog
Poprzedni post
Najlepszy program dla inżyniera budownictwa, czyli projektowanie architektury i konstrukcji w jednym programie
Następny post
W czym może pomóc agencja reklamowa?