Który program do projektowania kuchni wybrać?

CAD Kuchnie, Pro100, czy KD MAX V6 – który program do projektowania kuchni wybrać? Każdy z nich charakteryzuje się innymi właściwościami, choć wszystkie służą do tego samego, do szybkiego projektowania efektownych wnętrz.

Są użytkownicy, którzy nie patrzą na samo rozwiązanie. Dla nich nie liczy się czy to KD MAX V6, CAD Kuchnie, czy Pro100 cena jest najważniejsza. Oczywiście koszty są dla nas wszystkich istotne, warto jednak każdorazowo sprawdzić, co się pod nimi kryje. Czy niska cena nie oznacza konieczności dokupowania dodatkowych modułów? CAD Kuchnie, czy Pro 100 cena zawsze powinna być dopiero na drugim miejscu.

Wymienione wyżej programy są podzielone na moduły, w przeciwności do KD MAX. W przypadku CAD Kuchnie dodatkowo płatna jest także biblioteka. Jest to jedna z istotniejszych różnić pomiędzy tymi narzędziami. Szacując koszty, należy także wziąć pod uwagę wsparcie techniczne, dla KD MAX i Pro100 w cenie licencji, dodatkowo płatne w przypadku CAD Kuchnie. Analizując cenę, nie zapomnij również o rozkroju, który w cenie licencji dostępny jest tylko dla programu KD MAX.

KD Max

Są także elementy jednakowe dla wszystkich trzech programów. Należą do nim m.in. dokumentacja techniczna oraz możliwość zmiany wszystkich frontów i uchwytów jednocześnie. Dodatkowo programy KD MAX i CAD Kuchnie pozwalają na automatyczne wstawianie blatów, cokołów i listew, czego nie umożliwia Pro100.

Ważne jest także bardziej wnikliwe przeanalizowanie bibliotek. Ilość dostępnych producentów jest ważna, oczywiście im jest ich więcej, tym lepiej. Istotne jest także, aby dostępne modele 3D były aktualizowane. Tworząc projekty, trzeba wykorzystywać najnowsze trendy wnętrzarskie, a aktualne biblioteki mogą to znacznie ułatwić.

Przed zakupem warto porównać nie tylko koszty całkowite oraz możliwości narzędzi, ale także wymagania sprzętowe. Jeżeli nie planujemy zakupu nowego komputera, program musi być dopasowany do tego, czym obecnie dysponujemy. Na stronach produktowych wymienionych produktów są dostępne te dane, więc można je łatwo porównać.

Blog
Poprzedni post
BIM dla architekta
Następny post
Najlepszy program dla inżyniera budownictwa, czyli projektowanie architektury i konstrukcji w jednym programie