Najlepszy program dla inżyniera budownictwa, czyli projektowanie architektury i konstrukcji w jednym programie

Program dla inżyniera budownictwa powinien uwzględniać modelowanie budynku, ale także projektowanie konstrukcji oraz sprawne zarządzanie całością prac. Technologia BIM umożliwia sprawną współpracę pomiędzy specjalistami z różnych branż, ale pozwala także na wykorzystanie jednego systemu niemal dla każdego etapie.

To oznacza, że projektowanie architektury i konstrukcji w jednym programie jest możliwe. Przykładem takiego zaawansowanego, a jednocześnie uniwersalnego narzędzia jest Allplan. Jest to rozwiązanie podzielone na trzy moduły:

  • Allplan Architecture (dla architektów),
  • Allplan Engineering (dla inżynierów),
  • Allplan BIMPlus (do zarządzania projektami BIM).

Dzięki takiemu podziałowi efektywne projektowanie architektury i konstrukcji w jednym programie jest możliwe. Narzędzie dostępne jest z wieczystą licencją, co nadaje mu jeszcze większej atrakcyjności. Modelowanie budynku w technologii BIM, szczegółowa dokumentacja 2D na poziomie wykonawczym to warunki, jakie powinien spełniać program dla inżyniera budownictwa.

Allplan Logo

Zarówno projektowanie konstrukcji w technologii BIM, jak i modelowanie budynku wymagają ograniczenia do minimum ewentualnych błędów, czy kolizji. Odpowiednie narzędzie pozwala wykryć wszelkie nieścisłości już na wczesnym etapie projektowania, oszczędzając tym samym czas i przede wszystkim pieniądze.

Ogromną zaletą Allplan jest to, że pozwala zaprojektować pełen cykl życia budynku! Umożliwia współpracę specjalistów z różnych branż zarówno inżynierii lądowej, jak i architektury. Praca w obrębie jednego systemu jest bardzo wygodna i często uzasadniona ekonomicznie. Zakup poszczególnych modułów jednego oprogramowania może być bardziej opłacalny niż kompletowanie różnych narzędzi.

Duże znaczenie ma także wieczysta licencja oprogramowania. W większości przypadków możliwość wykupienia na własność narzędzia bardziej się opłaca. Oczywiście aktualizacje są ważne, ale dobrze jeżeli użytkownik ma wybór, czy chce w nie zainwestować, czy nie.

Blog
Poprzedni post
Który program do projektowania kuchni wybrać?
Następny post
Jakie oprogramowanie CAD wybrać?