Silniki do renderowania

Silniki do renderowania determinują szybkość i jakość tworzony wizualizacji. Obecnie na rynku jest niejeden program VR, który umożliwia wejście w świat wirtualnej rzeczywistości. Rendering 3D nie jest już innowacją, jest narzędziem wykorzystywanym przez niemal wszystkich profesjonalnych projektantów i architektów.

Program VR, który stosunkowo niedawno pojawił się w Polsce to eyecad VR. Jest to oprogramowanie do tworzenia wizualizacji i animacji w czasie rzeczywistym. Są różne siniki do renderowania, ale to właśnie ten charakteryzuje się szczególnymi możliwościami. Kompatybilność z technologią Raytracing umożliwia śledzenie promieni świetlnych, które docierają do kamery.

Rendering 3D umożliwia prezentowanie zleceniodawcom projektów w efektowny sposób. Przechadzka po zaprojektowanym mieszkaniu dostarcza przyszłym mieszkańcom niezapomnianych wrażeń. Program VR to sposób na efektywniejszą komunikację i co za tym idzie, sprzedaż. To, co często przyciąga nowych klientów, to ciekawe portfolio.

Eyecad VR umożliwiający rendering 3D jest kompatybilny z popularnymi programami, takimi jak np. Revit, ArchiCAD, czy Allplan. Do jego zalet należą także aktualizacja bieżących zmian w czasie rzeczywistym, czy fakt, że materiały posiadają cechy fizyczne, dzięki czemu są bardzo realistyczne. Użytkownicy mogą cieszyć się także bazą przeszło 6000 darmowych modeli, dostępnych w programie.

Producenci uważają, że jest to najlepszy silnik renderujący na rynku. Jak można się o tym przekonać? Pobierając bezpłatną wersję demonstracyjną narzędzia, z polskiej strony produktowej. Biorąc pod uwagę, że program jest dostępny u nas zaledwie od kilku miesięcy, dobrze jest zaktualizować swoją wiedzę na temat dostępnych programów i przetestować nowość.

Narzędzie dostępne jest w trzech wersjach, dzięki czemu każdy może dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb. Dostępne są: eyecad VR Start, eyecad VR Advanced oraz eyecad VR Pro. Różnią się pomiędzy sobą możliwościami, a także ceną. Dzięki temu zważając na swój budżet oraz potrzeby można wybrać optymalne rozwiązanie.

Blog
Poprzedni post
Program do projektowania instalacji elektrycznych
Następny post
Oprogramowanie do analizy obciążeń konstrukcji budowlanych