Pakiet MINI
od 390 zł
  • Do 5-6 podstawowych słów kluczowych
  • Optymalizacja firmowej strony www
  • Copywriting
  • Kompleksowe pozyskiwanie linków
ZAMÓW PAKIET

* Podana kwota odnosi się do ceny netto/miesiąc

* Podana kwota odnosi się do ceny netto/miesiąc

Pakiet PREMIUM
od 1499 zł
  • Dowolna liczba podstawowych słów kluczowych
  • Systematyczna optymalizacja firmowej strony www
  • Copywriting
  • Linkbuilding
  • Promocja w mapach Google
  • Long Tail (nielimitowana ilość słów kluczowych)
  • Analityka pozyskiwania i przepływu ruchu na stronie
  • Content Marketing
  • Elementy marketingu szeptanego
  • Analiza konkurencji
  • Dodawanie opinii o firmie
ZAMÓW PAKIET

* Podana kwota odnosi się do ceny netto/miesiąc

Przedsiębiorcy lokalni, czyli osoby świadczące usługi „na miejscu”, we własnej siedzibie (piekarnia, warsztat samochodowy czy salon fryzjerski) pozyskują klientów w obrębie danego miasta, dzielnicy czy ulicy. Prowadząc działania reklamowe, w tym także marketing internetowy nastawieni są na wywieraniu wpływu na bardzo konkretnym często mocno ograniczony obszarze, celując w ściśle określoną grupę odbiorców. Odpowiednią formą pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych jest to noszące nazwę pozycjonowania lokalnego lub regionalnego.

Czym jest pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie lokalne jest procesem podobnym do pozycjonowania globalnego z tą różnicą, że jego zasięg jest znacznie zawężony a sami przedsiębiorcy znacznie rzadziej świadczą usługi poza terenem danej dzielnicy, miasta czy kraju.

Pozycjonowanie lokalne zwane także lokalnym SEO (ang. Local SEO) z racji tego, że obejmuje znacznie mniejszy zasięg jest też zwykle dużo tańsze od opcji globalnej.

Dzieje się tak ze względu na fakt, że generuje znacznie mniejszy ruch z obejmując użytkowników tylko z danego regionu, takich którzy będą realnie zainteresowani skorzystaniem z oferowanych usług czy dóbr. Fakt ten dobrze wpływa na zwiększenie wyników sprzedaży oraz redukcję kosztów związanych obsługą ruchu generowanego przez użytkowników spoza wyznaczonego obszaru będących znacznie mniej skłonnymi do skorzystania z usług działających tam przedsiębiorstw.

Jak działa pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie lokalne działa w ten sposób, że użytkownik kierujący do przeglądarki konkretne zapytanie (np. poszukujący salonu fryzjerskiego) przy wpisaniu słowa kluczowego „fryzjer” zostanie poproszony o udostępnienie swojej lokalizacji bądź też w przypadku braku możliwości lub zgody o wskazanie jej ręcznie.

Po wybraniu konkretnego miasta (np. Bydgoszczy) w wynikach wyszukiwania pojawią się oznaczone pinezkami oraz opisane widocznymi na górze lub z boku Wizytówkami Google lokalizacje firm oferujących usługi fryzjerskie.

Wyszukiwanie możemy także zawęzić do osiedla (np. Fordon):

Czy nawet ulicy:

Wizytówka zawiera najczęściej dane takie jak nazwa firmy, adres, numer telefonu, opcjonalnie adres witryny WWW oraz dni i godziny otwarcia.

Kto powinien skorzystać z pozycjonowania lokalnego?

Pozycjonowanie lokalne jest doskonałym rozwiązaniem marketingowym pozwalającym znacznie zasięg a tym samym liczbę nowych klientów polepszając tym samym wyniki sprzedaży.

Warto skorzystać z możliwości jakie daje pozycjonowanie lokalne w przypadku prowadzenia działalności w branżach takich jak: gastronomia (restauracje, bary, foodtrucki), usługi budowlane oraz remontowe, warsztaty samochodowe, kwiaciarnie, usługi fryzjerskie i kosmetyczne, usługi spożywcze (piekarnie, cukiernie), usługi medyczne (stomatolog, lekarz rodzinny itp.), wszelkiego rodzaju usługi specjalistyczne (np. elektryka, hydraulika).

Na co warto zwrócić uwagę przy korzystaniu z pozycjonowania lokalnego?

Istnieje kilka czynników mających wpływ na pozycję witryny w rankingu wyszukiwarki w pozycjonowaniu lokalnym.

Pierwszym z nich (i jednym z ważniejszych) jest trafny i przemyślany dobór słów(fraz) kluczowych. To za ich pomocą potencjalny klient będzie w stanie odszukać konkretną firmę w tłumie konkurencji. Oprócz trafnego doboru należy zadbać także połączenie fraz kluczowych z właściwą, oryginalną oraz interesującą treścią.

Czynnością jaką warto wykonać jest założenie konta na platformie Google Moja Firma. Daje ona dostęp do wspomnianej wcześniej występującej w wynikach wyszukiwania wizytówki. Przy tworzeniu wizytówki należy zadbać o to, aby dane teleadresowe lokalizacja na mapie były kompletne i prawidłowe. Warto też zwrócić uwagę na treści umieszczane wewnątrz wizytówki takie jak: zdjęcia, grafiki, opisy, ponieważ są wirtualnym „pierwszym kontaktem” z potencjalnym klientem. Ważne jest także dbanie o dobre oceny, opinie oraz komentarze umieszczane przez klientów za pomocą zintegrowanym z Wizytówką Google systemu oceniania.

Kolejną dobrą praktyką jest podjęcie starań o to, aby link prowadzący do naszej witryny obecny był na portalach (np. strona danego miasta czy gminy) oraz w wyszukiwarkach handlowo-usługowych takich jak Panorama Firm czy PKT.pl. W tym celu należy skontaktować się z administratorem strony z prośbą o dodanie do istniejącej już bazy przedsiębiorstw.

Tym, na co warto zwrócić uwagę przy komponowaniu treści, która ma zostać umieszczona na stronie są odwołania do nazw lokalnych (miasta, osiedla, gminy) w elementach takich jak opisy, artykuły, wpisy na blogu, nagłówki oraz poszczególne pozycje w menu.