Program do projektowania instalacji elektrycznych

 

Praca elektryka polega na wykonywaniu odpowiedzialnych obowiązków, wymagających szerokiej wiedzy. Funkcjonalne narzędzia, które oferują współczesne programy do rysowania schematów elektrycznych, wspomagają w tym zakresie branżę elektryczną, umożliwiając sprawne oraz, co ważniejsze, precyzyjne opracowanie zadań.

Wszystko, co może nadać pracy szybszego i bardziej profesjonalnego charakteru jest pożądane przez specjalistów danej dziedziny. Taką możliwość daje program do projektowania instalacji elektrycznych GstarCAD. Intuicyjny interfejs oraz wiele kompleksowych funkcji umożliwia osiągnięcie satysfakcjonujących efektów w krótszym czasie.

Podjęta współpraca z nakładkami branżowymi pozwala ulepszyć każdy proces projektowy, dzięki czemu można oczekiwać rezultatów na najwyższym poziomie. Dużym ułatwieniem jest również skuteczna praca z formatami plików DWG/DXF udostępniona przez program do projektowania instalacji elektrycznych.

CADprofi Electrical – jak wspomaga programy do rysowania schematów elektrycznych?

Nakładka branżowa CADprofi umożliwia projektowanie na rzutach architektonicznych oraz zaopatrzona jest w edytor schematów. Narzędzie dostarcza tysiące symboli zgodnych ze współczesnymi normami elektrycznymi, a kreowanie modeli 3D dla poszczególnych rodzajów instalacji nie jest skomplikowaną czynnością, w której odnajdzie się każdy elektryk.

System automatycznego adresowania obwodów elektrycznych pozwala definiować obwody i przyporządkowywać do nich wybrane obiekty. Innymi spośród funkcji nakładki CADprofi Electrical są rysowanie ciągów korytek i tras kablowych z automatycznym wstawianiem odpowiednich złączek, mechaniczne tworzenie legend do schematów czy możliwość projektowania metrycznego oraz imperialnego.

Przeglądając programy do rysowania schematów elektrycznych i zastanawiając się nad odpowiednim wyborem, naprzeciw najbardziej wymagającym oczekiwaniom wychodzi program GstarCAD, który niejednokrotnie został doceniony przez branżę elektryczną. Nakładki, jak CADprofi, udoskonalą pracę oraz pozwolą odnaleźć się w programie mniej i bardziej doświadczonym elektrykom.

Blog
Poprzedni post
Jaki program do projektowania wnętrz?
Następny post
Silniki do renderowania