Projektowanie architektury i konstrukcji w jednym programie

Program do zbrojenia, który pozwala na modelowanie budynku? Tak w technologii BIM wszystko jest możliwe. Jest to nowoczesny system pracy, który pozwala na sprawne współtworzenie obiektów przez specjalistów z różnych branż. Czy zatem możliwe jest projektowanie architektury i konstrukcji w jednym programie? Oczywiście tak.

Kompleksowym oprogramowaniem jest Allplan – narzędzie BIM składające się z poszczególnych modułów. Pierwszym modułem jest Allplan Engineering – niezawodny program do zbrojenia, po który sięgają konstruktorzy z niemal całego świata. Uzupełnieniem dla architektów jest Allplan Architecture, pozwalający na modelowanie budynku w BIM. Trzeci moduł – do zarządzania – to Allplan BIMPlus.

Projektowanie architektury i konstrukcji w jednym programie jest bardzo wygodne. Jedno środowisko pracy w wieloosobowym zespole, czy nawet współpraca pomiędzy różnymi teamami staje się powoli chlebem powszednim specjalistów. Im jest prostsza i sprawniejsza, tym lepiej nie tylko dla samych użytkowników, ale także inwestorów.

Zarówno modelowanie budynku, jak i projektowanie konstrukcji żelbetowych wymaga precyzji i niezawodności. Program do zbrojenia i architektury Allplan pozwala na wyłapanie wszelkich błędów i kolizji już na bardzo wczesnym etapie. Jest to ważne, ponieważ skraca czas pracy, a także pozwala zaoszczędzić pieniądze inwestora.

Łatwy import i eksport plików między systemami CAD / BIM także jest udogodnieniem. Allplan nie tylko pozwala na wymianę plików (obsługuje wszystkie popularne formaty), ale także na współpracę z programami obliczeniowymi, takimi jak SCIA Engineer, Cedrus czy ASF.

Z pomocą Allplan powstało już bardzo wiele obiektów w Polsce i za granicą. Przykładem mogą być foresterium w Zagórzy, przedszkole oraz żłobek w Tirschenreuth, a nawet ogród w Legionowie. Narzędzie cieszy się coraz większą popularnością, bo od lat udowadnia swoją niezawodność i silną pozycję na rynku.

Duże znaczenie ma ciągłe aktualizowanie programu. Technologia zmienia się i ewoluuje, dlatego dobrze, jeżeli narzędzie nieustannie za nią podąża. Jeszcze lepiej, jeżeli producent dba o wprowadzanie własnych innowacji, stając się tym samym pionierem na rynku.

Blog
Poprzedni post
Jak prowadzić skuteczny marketing restauracji?
Następny post
Jaki program do projektowania wnętrz?